Droga do szczęśliwego życia

Czasami tak niewiele potrzeba, aby wprowadzić pozytywną zmianę w życiu, poczuć wewnętrzną harmonię i szczęście.

Zarówno za naszymi sukcesami jak i porażkami zawsze stoi nasz umysł. Bo to: „nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość; kiedy zmieniasz treść swoich myśli, zmieniasz swoje życie”.

Odkrycia współczesnej fizyki i biologii udowadniają nam, że na poziomie kwantowym energia naszych myśli transformowana jest na naszą rzeczywistość. Pisze o tym Gregg Bradden w swej książce: „Boska matryca”.

Medytacja fascynuje dziś coraz większe grono badaczy, którzy próbują zajrzeć do głów osób ją praktykujących. Dwaj naukowcy, antropolog Peter Vestergaard i biomedyk Andreas Roepstorff, badali zmiany w fizycznym wyglądzie mózgów ludzi medytujących i niemedytujących. Porównując zapisy z rezonansu magnetycznego, ogłosili, że u tych pierwszych, substancja szara jest gęstsza w dwóch miejscach – w części przedniej oraz w okolicy pnia mózgu. Różnica w pierwszym obszarze świadczy o zdolności do zwiększonego skupienia.

Z kolei lepsza jakość substancji szarej w pniu mózgu, który zarządza sercem, oddechem oraz zdolnością zwalczania chorób, potwierdza wcześniejsze obserwacje mówiące, że u osób medytujących spowalnia się rytm bicia serca, metabolizm, obniża ciśnienie krwi oraz zwiększa się wydolność systemu immunologicznego.

Dzięki technikom medytacji dynamicznej, które są nauczane podczas kursu Silvy, możesz przyciągnąć do siebie to, czego pragniesz: znakomitą pracę, wspaniałego partnera (partnerkę), rozwijać swoją karierę, wzmocnić swoją kondycję i swoje zdrowie, podróżować do miejsc, które pragniesz poznać, nauczyć się nowych umiejętności, nowego języka łatwo i przyjemnie.

A z każdej sytuacji, również tej negatywnej możesz „wziąć dla siebie naukę” i zapamiętać to, czego dobrego się z tego nauczyłeś.

Podczas kursu Metody Silvy poznajesz szereg sposobów świadomego, bardziej skutecznego korzystania z intuicji, aby mądrzej rozwiązywać problemy i lepiej wykorzystywać swoje zdolności. Każdy jakieś ma. Czasem odkrywamy je w dzieciństwie, a czasem dopiero w dorosłym życiu.

To twój umysł kreuje twoją rzeczywistość.

Wystarczy przyjąć wygodną pozycję ciała, zamknąć oczy i wziąć kilka głębokich, połączonych oddechów, skupić uwagę na swoim ciele i rozluźnić je. Kiedy poczujesz, że ciało jest rozluźnione, możesz skupić uwagę na swoich myślach, oczyścić z negatywnych emocji, uspokoić je i ukierunkować swoje obrazy myślowe na tym, czego pragniesz.

Co wyjątkowego jest w Metodzie Silvy?

W Metodzie Silvy ujęła mnie jej prostota. Absolutnie każdy, jest w stanie bardzo szybko się jej nauczyć, a będąc systematycznym zaobserwować ogromne zmiany w życiu. Dzięki tym metodom człowiek zaczyna szybciej kojarzyć fakty, intuicyjnie rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, z łatwością likwidować migreny czy stany chorobowe… możliwości nie mają granic.

Im wcześniej zaczynasz, tym lepsze efekty. Dzieci uczą się tych metod bardzo szybko, gdyż do ok. 7-8 roku życia w sposób naturalny przebywają na poziomie częstotliwości fal mózgowych „alfa”, nawet w ciągu dnia z otwartymi oczami. Kiedy? Gdy się bawią, zapatrzą na bajkę lub reklamę w TV, czy internecie.

Pamiętajmy jednak, że na naukę nigdy nie jest za późno i można zacząć uczyć się medytacji i relaksacji ciała i umysłu w każdym wieku. Dzięki temu możesz poszerzyć swoją świadomość, zwiększyć jasność myślenia i kreatywność; poczuć w sobie moc i odkryć to, co jest Twoją prawdziwą misją w życiu.

Myślę, że szukanie równowagi w życiu, świadome rozwijanie umysłu oraz odnalezienie swoistego balansu, jest tak naprawdę kluczem do tego, aby czuć wewnętrzną harmonię i radość. Zaakceptowanie swoich tzw. ,,lekcji życiowych” i przyjęcie swojego prawdziwego potencjału, to dla mnie droga do szczęśliwego życia w harmonii.

Udostępnij tej wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Bożena Lewicka

Bożena Lewicka

Zostaw komentarz

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do Newslettera